WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

Jesteś tu: » Strona główna » WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

Warsztaty językowe w Londynie zorganizowane przez „HELLO” English Culture Centre były wspaniałą okazją dla uczniów do poszerzenia i wzbogacenia wiedzy z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

Oprócz różnego rodzaju ćwiczeń językowych, quizów oraz filmów edukacyjnych, ich największym atutem było wykorzystanie języka angielskiego w praktyce, którym uczniowie posługiwali się na co dzień w sklepach, restauracjach, oraz u rodzin brytyjskich, u których przebywali. Londyn urzekł wszystkich uczestników wycieczki. Uczniowie zwiedzili najważniejsze jego zabytki, wrócili zachwyceni i zmotywowani do dalszej nauki języka angielskiego.

Opracowała :

Sylwia Baryłecka

A oto niektóre wypowiedzi naszych uczniów:

„Dnia 30 marca grupa uczniów z gimnazjum i liceum pod opieką p. Sylwii Baryłeckiej i Agnieszki Nawrot wyruszyła w drogę na warsztaty językowe w Londynie. Dotarliśmy na miejsce po ponad 20 godzinach jazdy autokarem i promem. Pierwszego dnia mogliśmy podziwiać brytyjski parlament, pałac Buckingham, zwiedzić opactwo Westminsterskie i National Gallery przy Trafalgar Square. Odbyliśmy też przejażdżkę London Eye. Następnego dnia odwiedziliśmy 2 wspaniałe muzea - Natural History Museum oraz Science Museum. Głównymi atrakcjami tej doby były zakupy w Primarku oraz wizyta w studiu, w którym kręcono filmy z serii o Harrym Potterze. Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia The Globe - teatru założonego przez Williama Szekspira. Następnie szczegółowo zwiedziliśmy katedrę św. Pawła oraz Tower of London, po czym chętni przeszli się wzdłuż słynnego Tower Bridge. Ostatniego dnia zwiedziliśmy British Museum, do którego dotarliśmy londyńskim metrem. Następnie wyruszyliśmy do Greenwich, gdzie dostaliśmy się za pomocą tramwaju wodnego. Tam obejrzeliśmy królewskie obserwatorium, a także południk zerowy. W trakcie całego pobytu zakwaterowani byliśmy u brytyjskich rodzin, przez co musieliśmy praktycznie cały czas posługiwać się językiem angielskim, co wiele nas nauczyło. Ogólnie wyjazd uważam za bardzo udany, pomimo tego, że mieliśmy trochę za mało czasu w niektórych miejscach na dokładne obejrzenie interesujących rzeczy, a także tego że nie byliśmy w takich miejscach, jak, np. Madame Tussauds. Wiele osób poprawiło swoje umiejętności lingwistyczne, a chyba wszyscy przeżyli niezapomnianą przygodę w największej metropolii Europy”.

Justyna 3d

„Wycieczka do Londynu była moim zdaniem bardzo ciekawa i pouczająca- już podczas jazdy pani przewodnik opowiadała nam o historii i zwyczajach w Anglii. Naszą wiedzę utrwalały zadawane przez

panią pytania- za poprawne odpowiedzi otrzymywało się punkty, a za punkty nagrody. Kolejną atrakcją był przejazd promem, można było zrobić wspaniałe zdjęcia z tarasu widokowego. W Londynie wrażeń dostarczało zwiedzanie zabytków Anglii i poznawanie jej kultury- dzięki dobrze zorganizowanemu programowi udało nam się zobaczyć wiele miejsc, a pobyt u rodzin brytyjskich pozwolił na skosztowanie tamtejszej kuchni i poznanie tamtejszych zwyczajów oraz warunków mieszkalnych. Wszystko to wpłynęło również na znajomość języka angielskiego- zarówno u rodzin, jak i podczas zwiedzania z anglojęzycznym przewodnikiem należało starać się zrozumieć język, co mogło nie być łatwe na początku, lecz z czasem robiło się dużo prostsze. Zawsze będę miło wspominać ten wyjazd do Londynu i korzystać z tego, czego się tam dowiedziałam. Z chęcią pojechałabym tam jeszcze raz ponieważ było to naprawdę wspaniałe przeżycie”

Zuzanna 2a