Sejm dzieci i młodzieży

Jesteś tu: » Strona główna » Sejm dzieci i młodzieży

Sejm dzieci i młodzieży

W dniach 31.05-01.06 uczniowie klasy 2b Alicja Dziubińska i Mieszko Tierling udali się na XXI edycję Sejmu dzieci i młodzieży.

Dzień pierwszy wyjazdu spędzili głównie na podróżowaniu autokarem. Po dotarciu do Warszawy wraz z resztą grupy z Wielkopolski zwiedzali stolicę. Niestety większość atrakcji mogli zobaczyć jedynie przejazdem z autokaru. Po zwiedzaniu udali się wraz z grupą do ośrodka ORE w Sulejówku. Tam zjedli kolację, spędzili trochę czasu na integrację z innymi posłami po czym nadszedł czas na sen. Drugi dzień był zdecydowanie bardziej ciekawy. Po zjedzeniu śniadania w Sulejówku pojechali do budynku Sejmu. Tam odbyło się XXI posiedzenie SDIM, którego tematem było "Miejsca pamięci". Niestety, niektórzy młodzi posłowie za bardzo wczuli się w role i zamiast dyskutować o miejscach pamięci otwarcie manifestowali swoje ogólne poglądy polityczne. Mimo tego wyjazd można uznać za udany. Zarówno Alicja jak i Mieszko uważają to wydarzenie za niesamowite przeżycie.

Mieszko Tierling