XX-tka w latach dwudziestych

Jesteś tu: » Strona główna » XX-tka w latach dwudziestych

XX-tka w latach dwudziestych

Niesamowite rzeczy wydarzyły się 26 stycznia! Tego dnia cały Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealny numer 37 na Wichrowym Wzgórzu  przeniósł się jakby wehikułem czasu w lata 20 ubiegłego wieku. Uczniowie gimnazjum jak i liceum oraz nauczyciele przyszli do szkoły poprzebierani w stroje z lat młodości ich patrona, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Podczas uroczystości przygotowanej na cześć artysty uczniowie XXLiceum z klasy pierwszej i drugiej o profilu aktorskim, którzy byli organizatorami tego wydarzenia,  dokonali swoistego wskrzeszenia poety za pomocą przedstawienia najważniejszych epizodów z jego życia.

Na uroczystość, oprócz uczniów i nauczycieli, przybyli również zaproszeni przez pana Dyrektora, zacni goście, którzy również brali czynny udział w wydarzeniu poprzez deklamacje wierszy patrona liceum. Utwór poety prezentowali pan Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania, pani Dorota Kinal - dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, pan Jan Chudobiecki – Radny Miasta Poznania i pan Mateusz Otta - członek Samorządu Rady Osiedla Winogrady Północ.

Oprócz recytacji wierszy  klasy aktorskie przedstawiały życie Gałczyńskiego za pomocą scenek teatralnych, przekazywały jego historię poprzez prezentację multimedialną oraz w fascynujący sposób młodzi aktorzy wcielali się w  osoby bliskie poecie jak i samego artystę. Jednak największą owację otrzymały odgrywane scenki

Z Najmniejszego Teatru Świata: Teatrzyku „Zielona Gęś”. Całą uroczystość zakończył poczęstunek dla zaproszonych gości.

Było to bardzo interesujące wydarzenie, które przypadło do gustu wielu uczniom, którzy z pewnością nie mogą się już doczekać kolejnych, które przeniosą nas w ...

Daniel Wiśniewski IB