WARSZTATY JĘZYKOWE W ANGLII

Jesteś tu: » Strona główna » WARSZTATY JĘZYKOWE W ANGLII

WARSZTATY JĘZYKOWE W ANGLII

W dniach od 20.02 – 26.02.2017r. uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w warsztatach językowych w Anglii zorganizowanych przez Hello English Culture Centre. Były one wspaniałą okazją do poszerzenia i wzbogacenia wiedzy z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

Oprócz różnego rodzaju ćwiczeń językowych, quizów oraz filmów edukacyjnych nasi uczniowie musieli również wykazać się  praktyczną znajomością języka angielskiego, którym posługiwali się na co dzień w sklepach, restauracjach, oraz u przebywających rodzin brytyjskich. Anglia  urzekła wszystkich uczestników wycieczki. Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki, wrócili zachwyceni i zmotywowani do dalszej nauki języka angielskiego.

Opracowała:

Sylwia Baryłecka

„Wyjazd do Anglii był szczególnym przeżyciem dla każdego z nas i na pewno na długo pozostanie w naszych sercach. Chociaż przygoda ta trwała zaledwie tydzień, zdążyło się wydarzyć wiele rzeczy. Podróż do Anglii w autokarze trwała około 20 godzin, co chociaż było bardzo długim czasem, pozwoliło nam się lepiej poznać i zintegrować z grupą oraz wzbogacić o kolejne doświadczenie - przejażdżkę promem. Po całym dniu jazdy czekała nas wycieczka zapoznawcza po Oxfordzie, a wieczorem przywitanie przy kolacji w domkach rodzin brytyjskich. Każdy z nas został bardzo ciepło przyjęty i wszyscy byli zadowoleni z warunków, jedzenia, jakie dostawaliśmy oraz naszych "drugich rodziców" :). Kolejne dni przepełnione były zwiedzaniem. Zbiórka była już o 7:45, a wracaliśmy do domów zwykle koło godziny 19/20. Tak więc pomimo dość krótkiego pobytu, myślę, że udało nam się sporo zobaczyć. Były to m.in.: Stonehenge, Old Sarum, Katedra Salisbury, miejsce narodzin Shakespeare'a, miasto Stratford, fabrykę czekolady - Cadbury, zamek Medieval, studio Harry'ego Pottera, The Globe, katedrę Św. Pawła, jeździliśmy metrem oraz  widzieliśmy show w planetarium. Było to niesamowite przeżycie, które myślę, że bardzo wiele nas nauczyło, przede wszystkim podszkalając z języka angielskiego. Do dzisiaj na utworzonej przez nas grupce wymieniamy się wspomnieniami, ponieważ wciąż żyjemy naszą Anglią... :)”

Kasia  Musisz 3b gimnazjum